Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

 • ODA TEFRİŞİ

Tüm odalarımızda her öğrenci için birer adet olmak üzere; çalışma masası, kitaplık, elbise dolabı, karyola veya ranza, çalışma sandalyesi ve her oda için bir mini buzdolabı, su ısıtıcısı, saç kurutma makinası, dahili telefon ve televizyon tahsis edilmektedir. Yurdumuz öğrenci odalarında soba, radyatör, ocak, fırın, klima, halojen aydınlatma gibi aşırı yük çeken elektrikli cihazların kullanılmasına güvenlik nedenleri ile izin verilmemektedir.

 

 • ÇALIŞMA ODALARI

7/24 hizmet veren çalışma odaları mevcuttur.

 

 • ÇAMAŞIR VE ÜTÜ ODASI

Çamaşır odalarında; öğrencilerimiz kendi özel çamaşırlarını yıkayabilecekleri çamaşır makinaları, kurutma makinaları, ütüler ve ütü masaları bulunmaktadır.

 

 • MUTFAK

Yurdumuzda kalacak olan tüm öğrencilerin kendilerine yemek hazırlama imkanı sağlayan; elektrik ocağı, fırın, bulaşık makinası ve buzdolabı olan mutfağımızda İsteyen öğrencilerimiz, saat  22:30 a kadar bu alanlarda kendi istedikleri yiyecekleri hazırlama imkanına sahiptir. Ayrıca öğrencilerimizin yemek yiyebileceği yemek masaları ve sandalyeleri bulunmaktadır.

 

 • ISINMA- HAVALANDIRMA

Yurdumuzun tüm iç mekanları, merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Kaloriferlerin yanmakta olup her gün yurt ortak alanlarının sıcaklığı ölçülerek ısı kontrol altında tutulmaktadır. Ayrıca özellikle öğrencilerimizin sınav dönemlerinde, geç saate kadar çalışacakları dikkate alınarak kaloriferler yanık tutulmakta, dış ortam sıcaklığına göre de ilave önlemler alınmaktadır.

 

 • TEMİZLİK

Tüm yurttaki öğrenci odaları ve ortak alanların temizliği, sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılmaktadır. Odalarda temizlik periyodik olarak yapılmakta, çöpler atılmakta, ayrıca ayda bir detaylı oda temizliği yapılmaktadır. Öğrencilerimizin kullandıkları çarşaf, yastık yüzü ve nevresim takımları her on günde bir yıkanarak değiştirilmektedir. Öğrencilerimiz bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

 

 • SICAK SU

Yurdumuzda 7/24 kesintisiz sıcak su bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

 

 • İNTERNET VE UYDU YAYINI

Öğrencilerimiz 7/24 sınırsız internet ve uydu yayınından ücretsiz olarak faydalanmaktadır.

 

 • İÇME SUYU

Öğrencilerimiz katta, mutfak ve yemekhanede su sebilinden 24 saat ücretsiz olarak su içebilmeleri sağlanmıştır.

 

 • VALİZ ODASI

Öğrenci kontenjanına göre muhafaza edebilecekleri valiz odası mevcuttur.

 

 • GÜVENLİK

Yurt binamız Parmak Okumalı Sistem, Kartlı Geçiş Sistemi, Kamera Sistemi ve ayrıca Özel Güvenlik tarafından 7/ 24 güvenliği sağlanmaktadır.

 

 • BAKIM ONARIM

Yurt öğrenci odaları ve ortak alanlardaki elektrik, elektronik, tesisat, inşaat, marangozluk gibi konularda gerekebilecek her türlü bakım-onarım, Özel Teknik Servis ekiplerince kullanım hatasından ve kötü kullanımdan kaynaklanan hasarlar öğrencilerden depozitolarından kesinti yapmak sureti ile tanzim edilmektedir.

 

 • YANGIN ÖNLEMLERİ

Yangın tehlikesine karşı elektronik Algılama ve Alarm Sistemleri ile donatılmış olan Yurdumuzun tüm ortak alanlarında ve öğrenci odalarında duman detektörleri bulunmaktadır. Ayrıca binalarımızda Yangın Söndürücüler ve Yangın Dolapları ile birlikte etkin Yangın Kaçış Yönlendirmeleri mevcuttur. Duman detektörleri yangın tespiti açısından önem arz etmekte olup, çıkartılması, sökülmesi kesinlikle yasaktır.

 

 • ZİYARETÇİ -REVİR- TOPLANTI ODALARI

Yurdumuzda kalacak öğrencilerimiz için  ziyaretçi odası, revir odası ve toplantı odası da düzenlenmiştir.